4 Çocuğu FETÖ’den Cezaevinde Olan Baba 'EVET' Diyor


Generating download link, please wait


Downloadable link generated


Published: 1758 days
Adana’nın Kozan ilçesinde, yedi çocuğundan beşi FETÖ soruşturmaları kapsamında görevden alınan, dördü cezaevinde olan 72 yaşındaki baba Mahmut Kurtgöz, “Ben fakir çocuğuyum. Onları zor şartlarda köylerden yumurta, canlı tavuk ve hayvan derisi toplayarak okuttum, adam ettim. Çocuklarımın bu şekilde olacaklarını beklemiyordum” dedi.

“Onları zor şartlarda okutup adam etmiştim”

Fettullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında öğretmen olan çocukları Ahmet, Ender, Ercan ile komiser olan oğlu Adem tutuklanan, yine öğretmen olan bir kızı da açığa alınan baba Adem Kurtgöz, çocuklarının beyninin örgüt tarafından yıkandığını söyledi. Çocuklarına, bu yoldan vazgeçmeleri için tavsiyelerde bulunduğunu ancak onların kendisini dinlemediğini anlatan baba Mahmut Kurtgöz; “Sol gözüm hiç görmüyor. Sağ gözümde yüzde yirmi görüyor. Akli dengem yerinde şükür. Bu çocukları okutmak için çok zor şartlardan geçtim. Ben köylerden gelen yumurtaları alıyordum, tavukları alıyordum, derileri alıyordum, afedersin deriye kurt düşüyordu, yumurta patlıyordu leş gibi, bundan her ay onlara üniversite parası gönderiyordum, kendim yemiyordum. Bu şartlar altında ben bir fakir çocuğuyum. Beklemiyordum. Çocuğumun bu şekil olacağını beklemiyordum. Ben yetmiş iki yaşındayım ağlıyorum. Olmasaydı, okumasaydı, ben şuanda ameliyatlıyım. Ama yine içim diyor ki Allah’ım çocuklarım için iman gücünü artır. Dönsün. Gitmesin oraya. Evet şu da doğrudur ki benim yedi çocuğum var anaları öldü. İkinci eşim var. Hastanede bayan bana bakıyor. Oğlum yok, kızım yok o da zordur yani. Daha ne demişim burada düştüm hastane yoluna kimse bakmıyor halime, yedi çocuğum var amma kaldım avradın eline öyle yazılar yazdım” dedi.

“ Suçsuz oldukları ispat olana kadar cezaevine onları yoklamaya gitmiyorum”

Sekiz çocuğundan birisinin vefat ettiğini, yedi çocuğunun ise beşine üniversite okutarak devletin çeşitli kademelerinde göreve başladığını kaydeden Kurtgöz; “Çocuklarıma üniversite okuttum. Dördü öğretmendi, birisi komiserdi. Onlar sehven mi yoksa saflıktan mı FETÖ'cü gözüktüler. Şuan hepsi içerdeler, cezaevindeler. Biri dışarıda dördü içeride. Eğer çocuklarının Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı bir saygısızlık ederek FETÖ'ye hizmet etmişlerse onlara hakkını helal etmeyeceğini ifade eden Mahmut Kurtgöz;’ Ben çocuklarıma şu yönden acımıyorum. Türkiye Cumhuriyeti ve devletinin insanları varken bir FETÖ'ye inanarak FETÖ safına geçtiyse, çocuklarım cezaevinde yatıyorsa yatsın. Ama suçu yoksa da Allah’ım yardım etsin. Büyük oğlum Ahmet Kurtgöz öğretmen, onun küçüğü Ender Kurtgöz, onun küçüğü Ercan Kurtgöz öğretmen, Adem Kurtgöz komser, polis, ama suçları var mı bilmiyorum? Mahkemeye çıkmadılar. Ziyarete gitmiyorum. Türkiye Cumhuriyetine karşı eğer onlar bir saygısızlık yaptılarsa Allah onu benden sorar yarın. Şu güzel vatana hainlik yaptılarsa yine gitmiyorum, yine gitmiyorum. Onların FETÖ'cü olduğuna inanmıyorum. Amma vatandaş arasında duyuyorum, çocukların buraya gitti diyorlar. Gittiyse ben hakkımı helal etmiyorum. Ya tövbe edecekler, önce Allah’a ondan sonra bana. Öyle af edeceğim. Az önce kızım da geldi Samsun’dan. O’da öğretmendi onu da görevden aldılar. Bana 'ağabeylerimin yanına git' dedi 'gitmiyorum' diye sert cevap verdim. İlk etapta ikisi gitti. Dört beş ay sonra öbürleri gitti. Ama hala dosyaları yok mahkemeye çıkmadılar. Ama içim diyor ki Kozan’da 18 Nisan’da mahkemesi vardır çıkacak diyor gönlüm oradan çıkacaklar.

==============================================

Türkiye Gazetesi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/Turkiye-Gazetesi

Türkiye Gazetesi Resmi Web Sitesi
► http://www.turkiyegazetesi.com.tr

Türkiye Gazetesi Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/turkiyegazetesi
► https://twitter.com/turkiyegazetesi
► https://plus.google.com/+turkiyegazetesi
► https://instagram.com/turkiyegazetesicomtr

Türkiye Gazetesi Haber Akışı
► http://www.turkiyegazetesi.com.tr/rss/rss.xml


Share:


comment  Comments